Pastel Renklerle Makyaj Nasıl Yapılır?

43Makyaj.com eflatun tonlarında gölgeyle nasıl makyaj yapıldığını sizin için anlatıyor.
Öncelikle, nemli bir sünger yardımıyla fondöten uygulayarak yüzünüzü makyaja hazırlayın. Ardından transparan pudrayı tüm yüzünüze uygulayın.
Kaşlarınızı temiz bir maskara fırçasıyla tarayın ve kaş renginizden bir ton açık kahverengi bir farla kılların arasındaki boşlukları kaşlarınıza şekil verin. Uygulamaya orta kısmından başlayın ve kısa ve sert bir fırça kullanın. Hataları düzeltmek için temiz bir pamuklu çubuk kullanın.
Göz kapaklarınıza geldiğinizde mat ve ince bir kat far sürün. Bu uygulamada ela gözlere uyumlu eflatun rengi far kullanıyoruz. Farı, gözünüzün iç köşesinden dış köşesine kadar tüm göz kapağınıza uygulayın. Uyguladığınız farın kenarlarındaki keskin hatları temiz bir fırçayla ya da pamuklu çubukla göz kapaklarınıza yayın.
Göz kapaklarınıza biraz parlaklık kazandırmak için orta kısımlarına hafifçe beyaz parlatıcı far sürün.
Kirpiklerinizin gözünüzün dış kısmında kalan kıllarına yoğunlaşarak siyah maskara uygulayın. Dış kısımlardaki kirpiklerinize yukarıya ve yana doğru maskara sürün.
Gözünüze kontrast oluşturması için elmacık kemiklerinize şeftali rengi allık sürün. Uygulamayı allık fırçanızın ucuyla yukarıya doğru çıktıkça renk azalacak şekilde yapın.

Elmacık kemiklerinizin üst kısmına parlatıcı highlighter uygulayın ve dudaklarınıza şeftali renginde parlak ruj sürerek makyajınızı bitirin.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın