Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

k12Makyaj.com sade bir göz makyajıyla yapılması gereken çarpıcı kırmızı ruj makyajının nasıl uygulandığını sizin için anlatıyor.

Öncelikle, nelere ihtiyacımız varmış bir bakalım:

Eğer kırmızı bir ruj sürecekseniz geri kalan makyajınızı sade yapın. Bir miktar maskara ve göz kalemi sürün. Modası geçmiş kırmızı dudak kaleminden uzak durun ve kırmızı rujun üstüne parlatıcı sürmemeyi tercih edin. Renk seçmeye gelince, turuncu tonlarından bir kırmızı herkes için uygun olabilirken pembe tonlarında kırmızı daha koyu tenlere uyum sağlar. Mavi tonlarında kırmızı dişleri gri gösterir.

Primer uygulayarak makyaja başlayın. Dudakların etrafına sürülen primer (krem fondöten kullanılabilir) rengin kalıcı olmasını sağlayacak ve özellikle olgun bayanlarda daha kolay akan rujun yerinde kalmasına yardım edecek.

Dudak fırçasına bir miktar ruj sürün ve üst dudağa orta kısmından başlayarak sürmeye başlayın. Alt dudağınıza çok fazla ve yoğun ruj sürerseniz ağır görünecektir. Alt dudağınıza geçtiğinizde yumuşak darbelerle fırçayı sürün. Eğer rujunuzun fazla göze çarptığını düşünüyorsanız dudaklarınız kapalıyken peçeteyi düz bir şekilde bastırın ve çekin. Ardından parmaklarınızla dudaklarınızdaki ruju yayın. Kırmızı rujunuzla uyumlu olması için şeftali tonlarında allık uygulayarak makyajınızı bitirin.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın