Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Zahmetliymiş gibi görünen göz makyajı aslında oldukça basittir. Makyaj.com’un önereceği birkaç adımda siz de istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtelim; dumanlı göz makyajı siyah gölgeler gerektirmez, dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Bu yazıda şarap rengi ve kahverengi tonlarını kullanacağız.

Göz kapağının hemen üstündeki bölgeye teninize uygun açık tonda bir gölge atmakla işe başlıyoruz. Açık tonda bir renk kullanmanız daha sonra uygulayacağınız renklerin ortaya çıkmasını ve dağılmamasını sağlayacaktır. Ardından göz kapağımızı kaplayacak şekilde şarap rengi farı fırçamızın yardımıyla sürdükten sonra kaş kemiğinin altıyla göz kapağınızın arasına kahverengi farı uyguluyoruz. Bu aşamada kahverengi dumanlı bir görünüme sahip oldunuz. Kullandığımız iki farklı rengin arasındaki renk geçişini daha doğal göstermek için, geçişin olduğu bölgedeki renkleri bir fırça yardımıyla dağıtıyoruz. Üst ve alt kirpik diplerine çekeceğiniz siyah kalem gözlerinizin ortaya çıkmasını ve daha güçlü bir dumanlı görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Bu adımın ardından alt kirpik diplerine sürdüğümüz kelemi küçük bir fırça yardımıyla hafifçe dağıtıyoruz. Bu işlem dumanlı görünümü sağlamanın yanında gözlerinize parlak bir görünüm kazandıracaktır. Kirpiklerimize maskara sürdükten sonra, gözlerimizin kaş kemiğiyle birleştiği dış kısımlarına (sağ gözün sağ tarafı, sol gözün sol tarafı) ve göz kalemini dağıttığımız alt kirpik diplerine fırçayla kahverengi farı hafifçe uyguluyoruz. İşte bitti! Dumanlı gözleriniz hazır.

Yorum yok

Bir Cevap Yazın